Producent
Cena
-
od
do
Grzechotki Tullo w stylu retro
Wydająca intrygujące dźwięki grzechotka to jeden z najpopularniejszych pierwszych prezentów dla niemowlaka. Ta ponadczasowa zabawka doskonale stymuluje zmysły dziecka – dotyk, wzrok, słuch.
Grzechotki Tullo są lekkie i stworzone w taki sposób, by maluch mógł bez problemu je złapać, utrzymać i potrząsać nimi. Tym samym podczas zabawy ćwiczyć będzie umiejętności manualne i tzw. małą motorykę.
Wśród grzechotek Tullo znaleźć można zabawki kontrastowe. Biało-czarne grzechotki są dostosowane do rozwijającego się wzroku noworodka. Potrząsając przed maluchem grzechotką czy przesuwając ją na boki, rodzice będą wspierać rozwój wzroku dziecka oraz stopniowo poszerzać jego pole widzenia.
Grzechotki Tullo wyróżniają się także ciekawym wzornictwem w stylu retro.
Grzechotki i zawieszki - kontrastowe zabawki dla niemowląt Tullo
Wzrok noworodka jest niewykształcony – w okresie prenatalnym do dziecka nie dociera światło, dlatego oczy malucha muszą się dopiero „nauczyć” dobrze widzieć. Początkowo noworodek widzi bardzo niewyraźnie (jak we mgle) i w szarej tonacji. Potrafi rozróżnić jedynie zarysy przedmiotów czarno-białych. Dlatego tak ważne jest, by noworodkowi i niemowlakowi podarować zabawki kontrastowe dostosowane do jego umiejętności. Biało-czarna grzechotka ma szansę stać się ulubioną zabawką malucha, ale także wspiera jego rozwój.
Z czasem (około 3-4 miesiąca życia) niemowlę zaczyna dostrzegać i rozróżniać kolory. To pora, by pomyśleć nad zabawkami kontrastowymi czy zawieszkami do wózka z kolorowym akcentem. Przyjemne barwy (czerwony, niebieski, zielony żółty) zachęcają do zabawy. Kilkumiesięczne dziecko widzi już wyraźniej, zatem geometryczne, proste kształty (koła, trójkąty, gwiazdy) zmienić można na bardziej skomplikowane wzory, np. zabawne zwierzątka.
Kolorowe i kontrastowe grzechotki a integracja sensoryczna dziecka
Grzechotki Tullo to także zabawki, które wspierają integrację sensoryczną dziecka. Każda grzechotka ma inną fakturę. Na elementach zabawek znajdują się wypukłe elementy – kuleczki, prążki czy buźki. Dodatkowo zamocowane na lekkich konstrukcjach grzechoczące kule, gwiazdki, kwiatuszki i zwierzątka są ruchome – można je obracać. Ponadto przy każdym ruchu taka zabawka wydaje intrygujący dźwięk. W ten sposób pobudzane są trzy zmysły – wzrok, dotyk i słuch dziecka.
Wybierając pierwsze zabawki dla niemowlaka, warto pamiętać nie tylko o tym, by były dostosowane do jego rozwijającego się wzroku, ale dostarczały wrażeń czuciowych. Poza grzechotkami warto zastanowić się nad zabawkami sensorycznymi – np. piłkami z kolcami. Takie miękkie wypustki pobudzają ukrwienie i receptory czuciowe. Ponadto można wykorzystać je do masażu rozluźniającego napięcie i podczas zabawy w kąpieli.