Produkt dnia
Grzechotka czarno-biała gwiazdka
Grzechotka czarno-biała gwiazdka

21,90 zł

szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Sport, masaż i rehabilitacja z Tullo

Zabawki sensoryczne i akcesoria rehabilitacyjne Tullo projektowane są we współpracy ze specjalistami fizjoterapii.

Piłki z kolcami, dyski i półkule sensoryczne, a także wałki do masażu i krążki rehabilitacyjne służą do zabawy, ale są także wykorzystywane podczas ćwiczeń dla dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. Elastyczne wypustki masują, poprawiają krążenie i pobudzają receptory czuciowe.

Akcesoria rehabilitacyjne są pomocne w korekcji wad postawy, leczeniu płaskostopia i koślawości kończyn dolnych u dzieci. Wspaniale urozmaicają zajęcia grupowe oraz zabawy ruchowe w domu i na świeżym powietrzu.

Sport Masaż Rehabilitacja

Ścieżka sensoryczna 6 szt. Ścieżka sensoryczna 6 szt.
Producent: Tullo
Cena:

206,90 zł

szt.
zobacz więcej
Dyski sensoryczne 4 szt. Dyski sensoryczne 4 szt.
Producent: Tullo
Cena:

99,99 zł

szt.
zobacz więcej
Piłki rehabilitacyjne 3 szt. Piłki rehabilitacyjne 3 szt.
Producent: Tullo
Cena:

29,90 zł

szt.
zobacz więcej
Ścieżka sensoryczna 11 szt. Ścieżka sensoryczna 11 szt.
Producent: Tullo
Cena:

359,90 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość

Wałki i piłki z kolcami do masażu

Masaż jest nie tylko przyjemny, ale i pożyteczny. Oferta akcesoriów do masażu Tullo obejmuje kilka produktów. Klasyczne piłki sensoryczne z kolcami wykorzystać można jako piłki do rolowania ciała, a szczególnie dobrze sprawdzą się do masażu niemowląt. Półkule sensoryczne i dyski sensoryczne, które wykorzystać można do zbudowania ścieżki sensorycznej dla dzieci, fantastycznie masują stopy. Wałek z kolcami i fasolka rehabilitacyjna przeznaczone są typowo do masażu całego ciała, ale wykorzystać można je również podczas rehabilitacji, terapii integracji sensorycznej oraz podczas jogi i ćwiczeń fitness. Z kolei krążek rehabilitacyjny z wypustkami świetnie masuje dłonie i dobrze sprawdza się podczas ćwiczeń po przebytym urazie. Masaż z akcesoriami Tullo rozluźnia napięcie mięśniowe, pobudza receptory czuciowe i poprawia krążenie krwi, a także rozbija podskórną tkankę tłuszczową.

Rehabilitacja sensoryczna i fizjoterapia – piłki, dyski i półkule sensoryczne

U niektórych dzieci zaobserwować można przejawy zaburzeń odbioru i przetwarzania integracji sensorycznej. Problem należy skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą, który ułoży plan terapii SI. Podczas ćwiczeń wykorzystać można zabawki sensoryczne i akcesoria rehabilitacyjne Tullo. Piłki do rehabilitacji z kolcami oraz dyski i półkule sensoryczne pobudzają tzw. czucie głębokie i ukrwienie. Można z nich korzystać podczas różnych zabaw i zajęć indywidualnych oraz grupowych.

Dyski i półkule sensoryczne Tullo są pomocne również podczas korekcji wad postawy oraz leczenia płaskostopia i koślawości kończyn dolnych u dzieci. Krążki i fasolki rehabilitacyjne pomogą wrócić do sprawności po przebytym urazie.

Sport z Tullo, czyli zabawy i zajęcia ruchowe

Aktywność fizyczna jest potrzebna każdemu, a dzieciom zwłaszcza. Podczas zabaw i zajęć ruchowych wzmacniają się mięśnie całego ciała. Ruch wspomaga także wytwarzanie się nowych połączeń pomiędzy neuronami w mózgu, dzięki czemu dzieci rozwijają się – szybciej się uczą, sprawniej zapamiętują. Podczas aktywnej zabawy wykorzystać można dyski i półkule sensoryczne – na przykład do stworzenia tzw. ścieżki sensorycznej. Biegające, skaczące, gimnastykujące się na ścieżce sensorycznej dzieci ćwiczą równowagę i jednocześnie przyjemnie masują stópki. Aby zachęcić dzieci do aktywnej fizycznej, można zaprosić je do zabawy w ringo lub ćwiczenia celności rzutów – tu świetnie sprawdzi się krążek zręcznościowy Tullo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl